
Uzupełnianie paznokci żelowych – co warto wiedzieć?
Najlepiej uzupełniać paznokcie żelowe co około 3-4 tygodnie. Starannie wykonany manicure żelowy zapewnia trwałość oraz walory estetyczne. Żel obok hybrydy to jeden z najpopularniejszych sposobów na modny manicure. Wyjaśniamy, na czym polega uzupełnianie paznokci żelowych. Sprawdź i naucz się robić to samodzielnie.
Uzupełnienie paznokci żelowych krok po kroku
Wykonanie manicure żelowego nie jest trudne, lecz wymaga skompletowania niezbędnych akcesoriów oraz pewnych umiejętności. Warto wiedzieć, że paznokcie rosną w różnych tempie – to zależy od indywidualnych czynników (jak styl życia, geny, ale i dieta).
Ogólnie przyjmuje się, że tempo wzrostu paznokci to około 4-8 mm w czasie miesiąca. Niektóre panie chętnie wydłużają paznokcie – do tego służy m.in. metoda żelowa. Jest sprawdzona, skuteczna i zapewnia trwały oraz piękny efekt.
Zapewnia zadbane i piękne paznokcie – to świetne rozwiązanie dla pań, które narzekają na łamliwą i kruchą naturalną płytkę. Również dla pań, którym zależy na wyjątkowo długich paznokci, metoda żelowa będzie najlepszym wyborem. Dzięki żelom można wykonać zdecydowanie dłuższe stylizacje.
Paznokcie żelowe – uzupełnianie
Czas na uzupełnienie paznokci żelowych zależy od tempa i długości odrostu, ale nie tylko. Bardzo ważna jest tzw. linia stresu, czyli miejsce, w którym paznokieć jest najbardziej narażony na złamanie. Grozi to też uszkodzeniem macierzy paznokcia. A zatem, za jaki czas należy wykonać ponownie uzupełnianie paznokci żelowych? Przyjmuje się, że okres ten wynosi od 3 do 4 tygodni.
Uzupełnienie paznokci żelowych krok po kroku
Uzupełnianie paznokci żelowych to czynność zbliżona do ich nakładania. Metoda żelowa polega na nałożeniu 2 albo 3 więcej warstw wybranego żelu, który następnie zostanie utwardzony w lampie UV / LED.
Pierwszym krokiem jest przygotowanie narzędzi i miejsca pracy oraz odpowiednia higiena. Dokładnie umyj ręce przed rozpoczęciem pracy. Pamiętaj też, by nie spieszyć się, gdyż podczas manicure żelowego ważny jest czas, cierpliwość i spokój.
Teraz zacznij od odsunięcia skórek, potem skróć paznokcie i nadaj im wybrany kształt przy pomocy pilnika albo wielofunkcyjnej frezarki, jeśli umiesz z nią pracować. Przyda się też do spiłowania około 60 proc. masy żelowej.
Dzięki temu łatwo wykonasz krzywą C we właściwym miejscu. Ma to ogromne znaczenie dla wytrzymałości. Teraz pora na odtłuszczenie i oczyszczenie płytki cleanerem. Nałóż primer i żel bazowy i wykonaj wybraną stylizację. Na koniec nałóż i utwardź top – i manicure żelowy gotowy!