Uzupełnienie paznokci żelowych – krok po kroku
Kalendarz sty 5, 2024

Uzupełnienie paznokci żelowych – krok po kroku

Paznokcie rosną mniej więcej około 4-8 mm w ciągu miesiąca. Poprawnie zaaplikowany i dobrej jakości żel może wytrzymać aż dwa miesiące. Żadna z nas nie będzie jednak tak długo nosiła paznokci bez dopełnienia. Jak to zrobić, by uzyskać pożądany efekt? Poniżej znajdziesz kilka przydatnych wskazówek.

 


Uzupełnienie paznokci a ich wytrzymałość


Uzupełnianie paznokci to ryzyko złamania paznokcia. Stylistka czy manicurzystka poradzi sobie z tym zabiegiem bez problemu, ale jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, musisz mieć wprawę. Zaplanuj sobie całą pracę wcześniej i nie spiesz się. Pamiętaj też, że linia stresu biegnie w innym miejscu niż powinna, a właśnie od tego zależy wytrzymałość Twoich paznokci. Przypominajmy, że linia stresu to miejsce, w którym paznokieć jest najbardziej narażony na złamanie.


Najlepiej zatem wykonaj uzupełnienie wcześniej. Dopełnienie paznokci żelowych najlepiej zrobić po 3-4 tygodniach od ich założenia. Co ważne, nie każdy paznokieć rośnie tak samo i w tym samym tempie, dlatego czas uzupełnienia żelu to kwestia indywidualna.


Uzupełnienie żelu na paznokciach krok po kroku


Najpierw należy zmiękczyć skórki paznokci, a następnie delikatnie je odsunąć. Teraz pilnikiem lub bloczkiem polerskim należy zmatowić miejsce odrostu naturalnej płytki paznokcia i wygładzić starannie próg żelu z poprzedniej stylizacji. Możesz też wykorzystać frezarkę, jeśli masz taki sprzęt w domu. Teraz wyjaśnimy, jak wygląda uzupełnienie paznokci żelowych krok po kroku.


Czas, by oczyścić paznokcie z pyłu i użyć odtłuszczacza. Teraz zaaplikuj cienką warstwę jednofazowego lub bazowego żelu i utwardź go w lampie UV. Nałóż żel, pamiętając o prawidłowej budowie krzywej C. Wolny brzeg, miejsce przy wale paznokciowym i boki wyprowadź jedynie na grubość włosa. Uważaj też na skórki! Pozostaje jeszcze nałożyć żel nabłyszczający i całość utwardzić ponownie w lampie.


Kiedy uzupełniać paznokcie żelowe?


Jeśli na Twoich paznokciach jest już nieestetyczny odrost lub element utwardzonego paznokcia wygina się, to znaczy, że czas na uzupełnienie żelu. W innym razie możesz łatwo złamać paznokieć, poza tym stylizacja nie prezentuje się ładnie. Uzupełnienie paznokci powinno nastąpić po około 3 tygodniach od wykonania manicure. Dokładny czas zależy od osoby, od cech paznokci, ich kondycji oraz czasu wzrostu. Mocne i zdrowe można uzupełniać rzadziej, ale kruche, słabe, łamliwe i podatne na złamania wymagają tego szybciej.


Zainspiruj się modnymi stylizacjami i zdobieniami albo wykorzystaj własną kreatywność!

Ostatnie artykuły

Home
Czarne paznokcie z cyrkoniami – piękna i wyrazista stylizacja
Paznokcie z cyrkoniami to wspaniała i stylowa inspiracje na manicure na wyjątkowe okazje. Przygotowaliśmy garść inspiracji

Czytaj więcej

Home
Kruche i łamliwe – czego brakuje Twoim paznokciom?
Zdrowe paznokcie są gładkie, delikatnie różowe i połyskują. Jeśli rozdwajają się, są kruche i podatne na złamania, musisz je wzmocnić. Zadbaj o ich regenerację, korzystając z różnych kosmetyków oraz zabiegów. Poznaj przyczyny rozdwajających się paznokci. Podpowiadamy, jak wzmocnić łamliwe i kruche paznokcie.

Czytaj więcej

Home
Paznokcie lustrzane – jak wykonać je w domu?
Paznokcie lustrzane, mimo że mają już za sobą szczyt popularności, nadal cieszą się powodzeniem wśród pań, które lubią błysk i efektowne stylizacje. To rodzaj manicure, który rzuca się w oczy. Podpowiadamy, jak zrobić lustrzane paznokcie hybrydowe.

Czytaj więcej

Home
Paznokcie jesienne – najmodniejsze stylizacje tego roku
Jesień to pełnia barw, nie musi być szaro i buro. Możesz przygotować bardzo ciekawe paznokcie – m.in. jak pola lawendy, głęboka zieleń czy złociste liście. Jesienna kolekcja barw zachwyca i daje ogrom możliwości.

Czytaj więcej