Zapowietrzenia na paznokciach – jak ich uniknąć? Kilka porad
Kalendarz sty 5, 2024

Zapowietrzenia na paznokciach – jak ich uniknąć? Kilka porad

Jak powstają zapowietrzenia na paznokciach i czy można ich uniknąć? Wyjaśnimy, dlaczego się pojawiają, a także, jak im zaradzić. Zapowietrzenia na paznokciach to problem, który dotyczy przede wszystkim stylistek początkujących. Brak doświadczenia oraz nieumiejętna praca na różnych akcesoriach czy niedostateczna znajomość produktów mogą powodować powstawanie nieestetycznych zapowietrzeń. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym można uniknąć odspojenia masy z paznokcia.

 


Zapowietrzenia na paznokciach – jak ich uniknąć?


Zapowietrzone paznokcie hybrydowe lub żelowe to wynik m.in. nieodpowiedniej techniki i małego doświadczenia lub niestarannej pielęgnacji. Poniżej kilka najczęstszych przyczyn.


Odpowiednie przygotowanie płytki. Niezbędne jest staranne zmatowienie naturalnego paznokcia blokiem polerskim lub pilnikiem o ziarnistości co najmniej 180. Wykonuj to zadanie delikatnie, nacisk na płytkę nie jest dobry. Musisz po prostu pozbawić paznokieć tzw. błyszczącej powierzchni. Zbyt silne spiłowanie osłabi płytkę i sprawi, że przyczepność lakieru będzie słaba. Nie piłujemy, jedynie matowimy – to kluczowa zasada.


Nieprawidłowe odsunięcie skórek. Wiele osób rozpoczynających przygodę z hybrydą, popełnia ten sam błąd – nieodpowiednio zajmują się skórkami. Nie skupiaj się jedynie na tylnym wale, boczne wały też wymagają opracowania. Do przygotowania wałów okołopaznokciowych używaj m.in. patyczka drewnianego lub preparatów do zmiękczania skórek. Najlepszym sposobem jest opracowanie wałów za pomocą frezarki i odpowiedniego frezu, który pozwoli precyzyjnie wykonać najważniejszą pracę.


Zadbaj o dobrą przyczepność produktu. Jeśli chcesz podnieść przyczepność materiału, sięgnij po primer. Dzięki temu nie będą powstawać zapowietrzenia na paznokciach. Dodatkowo mogą przydać się specjalne preparaty poprawiające poziom przyczepności. Warto przeczytać zalecenia odnoszące się do ich stosowania i ich skład. Ważne, by były to preparaty bezkwasowe, które nie naruszą równowagi PH płytki i zamkną łuski paznokcia po zmatowieniu.


Dobierz produkty do potrzeb. Zapowietrzone paznokcie żelowe lub hybrydowe mogą też być wynikiem złego dopasowania produktów do typu paznokci czy płytki. Jedne bazy czy lakiery są bardziej płynne, inne mają zwartą konsystencję, jeszcze inne są twarde albo elastyczne, niektóre sprawdzają się do przedłużania paznokci, a inne do utwardzania płytki. Nie bazuj na jednym produkcie, bo każda klientka ma różne potrzeby. Jeśli wykonujesz manicure jedynie na swoich paznokciach, najpierw przetestuj kilka różnych produktów i znajdź właściwy dla siebie.

Ostatnie artykuły

Home
Czarne paznokcie z cyrkoniami – piękna i wyrazista stylizacja
Paznokcie z cyrkoniami to wspaniała i stylowa inspiracje na manicure na wyjątkowe okazje. Przygotowaliśmy garść inspiracji

Czytaj więcej

Home
Kruche i łamliwe – czego brakuje Twoim paznokciom?
Zdrowe paznokcie są gładkie, delikatnie różowe i połyskują. Jeśli rozdwajają się, są kruche i podatne na złamania, musisz je wzmocnić. Zadbaj o ich regenerację, korzystając z różnych kosmetyków oraz zabiegów. Poznaj przyczyny rozdwajających się paznokci. Podpowiadamy, jak wzmocnić łamliwe i kruche paznokcie.

Czytaj więcej

Home
Paznokcie lustrzane – jak wykonać je w domu?
Paznokcie lustrzane, mimo że mają już za sobą szczyt popularności, nadal cieszą się powodzeniem wśród pań, które lubią błysk i efektowne stylizacje. To rodzaj manicure, który rzuca się w oczy. Podpowiadamy, jak zrobić lustrzane paznokcie hybrydowe.

Czytaj więcej

Home
Paznokcie jesienne – najmodniejsze stylizacje tego roku
Jesień to pełnia barw, nie musi być szaro i buro. Możesz przygotować bardzo ciekawe paznokcie – m.in. jak pola lawendy, głęboka zieleń czy złociste liście. Jesienna kolekcja barw zachwyca i daje ogrom możliwości.

Czytaj więcej