Rosyjski migdał – kształt płytki, który wykonasz sama w domu!
Idealny migdał rosyjski to jeden z coraz popularniejszych kształtów paznokci. Sprawdź, jak poprawnie zbudować takie paznokcie – poniżej kilka praktycznych porad i instrukcja krok po kroku.
Moda na rosyjski migdał
Nie wiesz, jak stworzyć idealną stylizację w kształcie migdałka? A może zastanawiasz się, czy będzie odpowiednia dla Ciebie? Skorzystaj z naszych mistrzowskich wskazówek. Jeśli szukasz sposobu na idealny migdał rosyjski, sprawdź, jak krok po kroku zbudować idealną stylizację w tym kształcie. Doskonale sprawdzi się on przy dłuższych paznokciach, np. salonowych i na ważne uroczystości.
Klasyk ten zyskuje coraz większą popularność wśród pań. Aby go perfekcyjnie wykonać, trzeba mieć jednak doświadczenie, wprawę i cierpliwość. Można też przygotować go samodzielnie, ćwicząc i postępując zgodnie z naszymi wskazówkami.
Migdał rosyjski a klasyczny – różnice
Najlepiej można dostrzec różnice, patrząc na stylizację z boku. Migdał klasyczny zaczyna i kończy się na tej samej wysokości. Jeśli jednak spojrzymy na migdał rosyjski z boku, widać, że zaczyna się on jak klasyczny, ale biegnie prosto, do wolnego brzegu. Jego krawędzie wyglądają inaczej – pozostają równoległe. W tej stylizacji góra i dół łączą się pod kątem 45 stopni.
Migdał rosyjski krok po kroku
Pierwszy krok to zawsze dezynfekcja dłoni oraz sprawdzenie stanu płytki. Teraz czas opracować skórki, wygładzić i pozbyć się zadziorków, zmatowić płytkę, przetrzeć cleanerem i nałożyć primer oraz bazę. Utwardzamy ją przez 30 sekund. Teraz czas nadać paznokciom wybrany kształt – modny i efektowny migdał rosyjski.
Skracamy paznokcie pilnikiem, ustalamy długość paznokci i przycinamy formę do wybranej długości. Rosyjski migdał nie powinien być zbyt krótki. Dopasowujemy formę do kształtu naturalnego paznokcia. Trzeba ją podłożyć trochę wyżej niż w przypadku klasycznych migdałów. Formę należy podłożyć prosto lub do góry, jeżeli płytka prosto rośnie. Jeśli w dół albo do góry, formę trzeba ułożyć inaczej.
Wykonujemy teraz nacięcia oraz sklejamy formę, sprawdzamy, czy forma jest odpowiednio dopasowana i podłożona. Budujemy szkielet i nakładamy żel ruchem malarskim. Utwardzamy w lampie przez 30 sekund i ściągamy formę. W połowie naturalnego paznokcia nakładamy żel, przeciągamy go w stronę wolnego brzegu.
Zanurzamy czubek pędzelka i wykonujemy precyzyjne ruchy, aby uzyskać idealną powierzchnię. Gotowy paznokieć wkładamy do lampy na około 10 sekund. Piłujemy kształt paznokcia od góry i modelujemy ściany boczne. Wolny brzeg ścinamy pod kątem 45 stopni, następnie wyrównujemy powierzchnię paznokcia, odtłuszczamy i starannie malujemy na wybrany kolor.