
Paznokcie po hybrydzie. Jak je zregenerować?
Hybryda zapewnia trwały i piękny efekt – to jeden z najlepszych sposobów na błyszczące i zadbane paznokcie. Jeśli stosujemy ją regularnie, warto zadbać o płytkę paznokcia i stosować zabiegi pielęgnacyjne. Podpowiadamy, jak zregenerować paznokcie po zabiegu, aby cieszyć się nie tylko wspaniałymi, ale i zdrowymi paznokciami.
Jeśli chcemy ciszyć się wspaniałymi paznokciami, trudno o lepszy efekt niż ten, który zapewnia hybryda. Ten rodzaj manicure’u stał się najpopularniejszy, gdyż jest wytrzymały, łatwy do samodzielnego wykonania w domu, a także stosunkowo niedrogi. Zakup dobrej jakości zestawu do hybrydy zwróci nam się dosłownie gdy zrezygnujemy z dwóch wizyt w salonie kosmetycznym. Jeśli raz zdecydujemy się na hybrydę, łatwo z niej nie zrezygnujemy!
Hybryda jest jednak produktem chemicznym, a manicure hybrydowy zabiegiem stylizacyjnym. Mimo że nie jest inwazyjna, nie odżywi paznokci – musimy zatroszczyć się o nie same. Paznokcie po hybrydzie mogą być osłabione, jeśli nie zadbamy o ich regenerację – wymagają wtedy szczególnej pielęgnacji Podpowiemy, jak o nie dbać.
Objawy osłabienia paznokci po hybrydzie
Aby błyszczące paznokcie mogły zachwycać jak najdłużej, trzeba zadbać także o ich regenerację. Osłabienie paznokci to zwykle efekt regularnego i długotrwałego stosowania hybrydy, ale regularna pielęgnacja czyni cuda. Nałożenie wielu warstw lakieru może sprawić, że płytka staje się bardziej podatna na uszkodzenia. Poza tym lakier hybrydowy i działanie lampy UV po prostu je wysusza. Jeśli zaobserwujemy, że stały się one słabsze, cienkie, bardziej wrażliwe i kruche, płytka zaczyna się rozdwajać, a ponadto zmieniła kolor, warto pozwolić im odpocząć. Kolejnym sygnałem jest też gorsze trzymanie się lakieru na paznokciach, co nie wygląda estetycznie.
Jeśli zaobserwujemy u siebie takie objawy, oznacza to, że pora dać paznokciom odpocząć. Pielęgnacja dłoni i paznokci nie zabiera dużo czasu, a przynosi same korzyści. Wzmacnia płytkę, odżywia i nawilża słabe oraz zniszczone paznokcie. Dobrym pomysłem jest także krótka przerwa od hybrydy, aby pozwolić im na pełną regenerację. Należy delikatnie usunąć lakier, aby nie uszkodzić płytki, a także opiłować je nieco krócej niż zwykle. Po zdjęciu hybrydy ukojenie przyniesie im oliwka do paznokci.
Jak zregenerować paznokcie po hybrydzie?
Przerwa od hybrydy nie oznacza, że żaden manicure nie jest zalecany – powinien być jednak bardzo delikatny. Po około miesiącu lub dwóch można wykonać kolejną stylizację. Warto użyć wtedy bazy proteinowej, która świetnie odżywia i dodatkowo wzmacnia. Korzystne dla osłabionych paznokci są różne zabiegi pielęgnacyjne, m.in. nawilżanie, przerwa od stylizacji oraz dobre kosmetyki. Polecamy smarować je oliwką kilka razy dziennie lub zastosować wysokiej jakości odżywkę witaminową. Warto czytać skład preparatów wzmacniających – polecamy te, które zawierają m.in. witaminy C, D, E oraz H (biotynę).
Jeśli zastanawiamy się, jak dbać o paznokcie i wzmocnić płytkę, warto wspomnieć też o naszej diecie. To często pomijany temat, ale bardzo ważny – regenerację warto połączyć z właściwym stylem odżywiania się i ew. suplementacją (polecamy np. preparaty ze skrzypem polnym). W codziennym menu powinny znaleźć się m.in. jajka, ryby i owoce morza, olej lniany, oliwa z oliwek, siemię lniane, migdały, kasza jaglana, nasiona, otręby, drób itd., czyli produkty bogate w cynk, krzem i miedź. Te mikroelementy pozwolą nam wzmocnić organizm od wewnątrz. Warto dodać, że korzystnie wpłyną także na naszą cerę oraz kondycję włosów.
Kilka domowych sposobów na wzmocnienie paznokci
Można sięgnąć też po oleje, które akurat mamy w domu, np. oliwę z oliwek, olej z pestek winogron itp. Paznokcie po hybrydzie można też wzmocnić domowym sposobem – wystarczy wymieszać żółtko z łyżeczką oliwy i sokiem z cytryny. W powstałej miksturze należy moczyć palce przez około kwadrans.
Same korzyści przyniesie też nawilżająca maseczka z jabłka, ogórka i cytryny – wystarczy zetrzeć ogórka i jabłko, dodać sok z cytryny i wymieszać, a także regenerująca z siemienia lnianego – należy zaparzyć dwie łyżki siemienia w połowie litra wody i wystudzić.