
Peeling enzymatyczny – co to jest i jak go stosować?
Złuszczanie naskórka to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych, które warto wykonywać regularnie, w dodatku samodzielnie w domu. Warto stosować gotowe peelingi enzymatyczne lub przygotować domowe preparaty – oba rodzaje są skuteczne, a zarazem delikatniejsze niż popularny peeling mechaniczny. Poniżej wyjaśniamy, jak działa peeling enzymatyczny, czy dobrze oczyszcza skórę, a także do jakiego jej typu będzie odpowiedni.
Co to jest peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny to wyjątkowo delikatna forma złuszczania martwego naskórka i świetna alternatywa dla znacznie bardziej inwazyjnego peelingu mechanicznego. Skutecznie oczyszcza i odświeża cerę, odżywia skórę i pomaga na zatkane pory. Aby docenić jego działanie, należy go jednak stosować regularnie – nie trzeba jednak korzystać z usług kosmetyczki, zabieg można wykonać w domu. Ten rodzaj peelingu działa na skórę łagodniej, ale efekty nie są widoczne od razu – trzeba uzbroić się w cierpliwość i wykonywać go systematycznie.
Kto powinien stosować peeling enzymatyczny?
Peeling enzymatyczny sprawia, że skóra staje się nie tylko oczyszczona, ale także gładka. Ma konsystencję maseczki i nie trzeba pocierać skóry, co jest wyjątkowo korzystne w przypadku cery wrażliwej, trądzikowej i naczynkowej.
Mimo że jest przeznaczony do każdego rodzaju skóry, powinny go stosować przede wszystkim osoby z cerą wrażliwą lub naczyniową, a także walczące z niedoskonałościami, m.in. z trądzikiem. Do wyboru są gotowe preparaty dostępne w naszym sklepie, ale na próbę można też przygotować domowy enzymatyczny peeling do twarzy. Niezależnie od wyboru, należy go wykonać co najmniej raz w tygodniu.
Peeling enzymatyczny – opinie
Peelingi enzymatyczne do stosowania w warunkach domowych cieszą się rosnącą popularnością. Jest to najlepsza rekomendacja dla oferowanych w naszym sklepie produktów. Dzięki składnikom aktywnym, np. zawartości kwasu hialuronowego, cennych witamin i ekstraktów, delikatnie złuszcza martwe komórki naskórka, wygładza i nawilża skórę, łagodzi podrażnienia, poprawia koloryt skóry i rozjaśnia ją.
Peeling enzymatyczny – domowy czy gotowy?
Peeling enzymatyczny można też wykonać w domu z ogólnodostępnych produktów. Liczne owoce, zioła i warzywa – jak jabłko, cytrusy, ananas, dynia – zawierają cenne naturalne enzymy, które trawią martwe komórki skóry. Wystarczy ugotować kawałek dyni, zetrzeć go na tarce i dodać nieco wody lub miodu.
Uzyskaną pastą wystarczy posmarować twarz i pozostawić na kwadrans, a potem spłukać letnią wodą. Skuteczniej działają jednak peelingi gotowe, gdyż zawierają więcej cennych składników, dodatkowo doskonale odżywiają skórę czy też łagodzą drobne zmarszczki.